Výpravy do Peru
 
 
«  | 
 

VÝPRAVY 2019

Změna formy organizace výprav

Z důvodu širokého spektra potřeb a zájmů účastníků jsem se rozhodl pro výraznou změnu organizování a financování výprav. Umožní nám to jednak rychle reagovat na změny situace přímo na místě pobytu a také ušetřit mnohdy i výrazné částky peněz aniž by účastníci výprav byli ochuzeni o zážitky z cestování po Jižní Americe.

V čem se tedy bude organizace lišit od té dosavadní?

Především v tom, že si účastníci výpravy budou sami hradit z vlastních peněz stravování a ubytování. Budou si tak moci vybrat od jídla na tržnici v ceně 25 Kč až po drahá jídla ve vybraných restauracích a rovněž si budou vybírat hotely, či způsob ubytování a místní dopravy. Rozdíly v těchto cenách mohou být až několikanásobné. Stejně tak účastníci výprav budou moci aktivněji spolupracovat na výběru plánu navštívených destinací. Samozřejmě můžete počítat s mojí plnou pomocí, s vysvětlením situace a realizací. Úhrada mých nákladů při účasti na výpravách bude domlouvána individuálně podle potřeby.

Již v letošním roce proběhlo jakési „zkušební kolo“ této formy organizace výprav a ukázalo se, že se nejen zachová úroveň cestovatelského zážitku, ale cestování je víc společenské, uvolněnější a nakonec je celková cena nižší, v některých bodech až o desítky procent. O cenách jednotlivých částí pobytu informuji dopředu a vy sami si pak vyberete z možností a cenových relací to, co pro vás bude nejlepší a nejzajímavější. Totéž platí i o termínech jednotlivých výprav, které pro příští rok zatím nejsou určeny.

NABÍDKA VÝPRAV PRO ROK 2019

Také pro rok 2019 máme ale připravenu nabídku s plánem programu výprav, jak by mohly vypadat. Jedná se vesměs o 20denní pobyty.

PERU – sever

Výprava 1

15 dní pobyt v panenské džungli , plavba na vydlabaných lodičkách v Samiria-Pacaya

3 dny jezero Achual Tipishka

2 dny návrat lodí do Lagunas

Výprava 2

5 dní Samaria-Pacaya

5 dní Alomayo

10 dní vysokohorská turistika – Carhuaz, Huaroz, Huascara

Výprava 3

20 dní náročné vysokohorské turistiky po Kordillerách – Carhuaz, Huaraz, Huayhuash, Huanuco Viejo zakončené pobytem v džungli v okolí Tingo Maria

CENTRÁLNÍ PERU

Selva central

5 dní Betanya – vesnička Ashaninků na řece Tambo s křišťálovými vodopády

15 dní panenská džungle s původními Indiány ze Sepahuy, plavba po řece Urubamba a Sepahuy až na hranice s Brazílií a zpět

PERU – jih

Výprava 1

Oblast Cotahuashi

4 dny pobyt na pobřeží – poloostrov Paracas, Ica a Nazca

16 dní horský masiv Cotahuashi, údolí vulkánu a ledovce šestitisícovky Solimana, naleziště petroglyfů

Výprava 2

20denní trek do oblasti masivu Vilcabamba – od Cuzca jedním z nejkrásnějších pohoří světa. Cesta vede okolo několika šestitisícovek, přes dvě místa, která jsou prakticky identická s Macchu Picchu a dále od výchozího bodu z Quillabamby do Lucumabamby pod masivem Salkantay.

Výpravy s tímto orientačním programem jsou cestovatelsky i fyzicky poměrně náročné, ale jsme schopni vytvořit plán jakékoliv, i méně náročné výpravy, přímo na míru, nejlépe pro zájemce v menších skupinkách. Výše popsané výpravy jsou náročnější i na pohodlí, nocleh je většinou ve stanech, horských ubytovnách a u místních lidí, méně často v hotelech. Denní dávky fyzického výkonu odpovídají trekům například v Alpách nebo Tatrách. S výjimkou jednodenních treků jsou ulehčené mulami, které nesou zátěž potravin a stanů.

Menší nepohodlí a náročnost daná terénem a klimatickými podmínkami v Peru je více než vyvážena silnými zážitky z fantastické přírody a bezprostředního života v Andách a selvě. Výpravy jsou pro pohodové lidi, kteří se na průběhu výpravy aktivně podílí a ocení jiný způsob cestování než s cestovní kanceláří z jednoho hotelu do druhého a od jedné turisty přeplněné památky k další. Výhodou tohoto typu cestování je i výrazně nižší cena než by mohla nabídnout právě klasická „cestovka“.

Výpravy do selvy-džungle jsou koncipovány tak, abyste viděli přírodu v celé její syrové kráse, vybrané trasy se vyhýbají více obydleným oblastem. Proto například cestování celou oblastí Samirie, kde uvidíte jaguáry, pumy, tapíry, kapybary, delfínovce, velké vydry, až 4 m dlouhé krokodýly bílé nebo až 5metrové černé kajmany. Může se setkat i vřešťany maquisapu, mono rojo, ale i s pěti druhy chápanů, poloopicemi, kosmany, lenochody, dvoumetrovými arapaimy, skákajícími jako delfíni, s hady, žábami, rybami a mnoha druhy ptáků. Úchvatná je místní flóra – uvidíte nádherné kvetoucí bromelie a orchideje, stromy, které neobejme společně ani dvacet lidí a mnoho dalšího. Vše probíhá za přítomnosti zkušených průvodců, vždy ochotných pomáhat a podělit se o informace.

 

 

 

 

 

 


 

Comments are closed.