Výpravy do Peru
 
 
«  |  »
 

VÝPRAVY 2018

V roce 2018 se uskuteční několik výprav do Peru.

NEJBLIŽŠÍ V TERMÍNU 30. BŘEZNA – 22. DUBNAJIŽNÍ PERU

Navštívíme hory jižní oblasti Peru, část okolí Arequipy, Torro Muerto – největší naleziště petroglyfů na světě. Vydáme se po stopách dinosaurů u Aplaa, do Canyonu Cotahuashi, k 6300 m vysokému vulkánu Solimana, do přírodní rezervace Paysajistica. Jde o oblast, která je prakticky bez turistů. Cestovat po ní budeme na pronajatých mulách, nocleh bude kombinovaný – ve stanech a v místních hostelech. Druhá část této výpravy se bude odehrávat v okolí Cuzca. Bude to desetidenní trek s mulami masivem Vilcabamba horskými stezkami starých Inků. Procházet budeme okolo několika šestitisícových „kopečků“, nesčetných vodopádů, horských přírodních vývěrů, horskou džunglí. Uvidíme nesčetné tamba a další památky na Inky, včetně druhého Mapi Choquiqerao. Rovněž tato oblast je úplně bez turistů. Spát budeme ve stanech a veškeré zásoby a další materiál povezou muly, na této trase není žádné osídlení. Ve zbývajícím čase bude možný výlet do džungle.

Tento program bude stejný i pro

MOŽNÉ VÝPRAVY V ČERVENCI, V ZÁŘÍ A ŘÍJNU,

jejichž termín bude po dohodě se zájemci upřesněn.

Výprava na jih Peru proběhne i v srpnu, ale tento termín je již obsazen.

TERMÍN OD KONCE ŘÍJNA DO POLOVINY LISTOPADU – SEVERNÍ PERU

Výprava do Amazonie na severu Peru bude zaměřena na etno a přírodu. Pohybovat se budeme na pronajaté rychlé lodi s malými vydlabanými čluny v oblasti hranice mezi Peru a Equadorem. Navštívíme Indiány Jibaros a Jagua, navíc Altomayo a rezervace Samiria. Nocleh bude opět kombinovaný – přespávat budeme ve stanech, místních hotelech nebo přímo v indiánských příbytcích.

 

CENA VŠECH VÝPRAV JE JEDNOTNÁ – 28 000 Kč (nezahrnuje letenky)

 

VÝPRAVY DO PERU NA ROK 2019

plánujeme už nyní v podobném stylu – do turisticky málo nebo vůbec navštěvovaných míst, s batohy, mulami a noclehem většinou ve stanech.


 

Comments are closed.