Výpravy do Peru
 
 
«  |  »
 

VÝPRAVY 2017

V roce 2017 bude opět možné uskutečnit výpravy do Venezuely a Peru. Termíny ani detailní program nejsou pevně dané, přizpůsobí se po dohodě s účastníky.

Kontakt na Oskara Krajíčka:

Telefon: 777 866 463, e-mail: prirodniny.oskar@seznam.cz

VENEZUELA

Termín výpravy do Venezuely bude přelom dubna a května 2017 a bude upřesněn podle dohody s účastníky, stejně jako program.

Předpokládaná cena, která zahrnuje místní dopravu, noclehy a jídlo, je 23 000 Kč + 250 USD, v této ceně není zahrnuta letenka z ČR do Venezuely a zpět.

Doprava: letecky do Venezuely, potom pronajatým terénním autem a lodí.

Ubytování: ve stanech a v hotelech

Výprava je naplánována na 3 týdny a může zahrnovat: Stolové hory, džungli Gran Sabana, vodopády a hory na hranici Venezuely a Brazílie, výlet do Guyany, dále okolí Puerto Ordaz, Cuidad Bolivar, výlet k Rio Negro a k hranicím s Kolumbií. Je možná strávit nejméně 5 dní na deltě Orinoko a na závěr zažít potápění s delfíny v Karibiku v Mochime.

PERU

Výpravy do Peru jsou plánovány v období od června do září 2017. Bude se jednat o tři okruhy a přesný program a termíny výprav budou opět dohodnuty přímo s účastníky.

 PERU – CUZCO A OKOLÍ

Cuzco a lehké až středně těžké treky v jeho okolí.

Předpokládaná cena je 23 000 Kč + 3 000 Kč pro nosiče a zahrnuje jídlo (plná penze, ovoce, balená voda), ubytování, dopravu místními autobusy a mezky s nosiči. Nezahrnuje letenku z ČR do Peru a zpět.

Ubytování: ve stanech a v hotelech.

Délka pobytu je plánována na 3 týdny a může zahrnovat: Lima, Cuzco, Arequipa, Icotahuashi, Lima. Tato výprava je zaměřena na obzvlášť zajímavá místa v okolí Cuzca jako je druhé Mapi Choquiqerao, Espiritupampa, Perdido, treky okolo ledovce Salkantay a Ausangate. Dále je možné vidět nejhlubší kaňon na světě Cotahuashi a největší petroglyfické naleziště na světě Torro Muerto. Všechna místa jsou mimo turistické zóny, treky jsou rozvržené v lehčích denních dávkách, dostupné pro všechny a rozumně kombinované s dostupnou místní dopravou.

PERU – CENTRÁLNÍ AMAZONIE

Lehký trek po centrální Amazonii.

Předpokládaná cena je 23 000 Kč + 1 500 Kč dle programu a zahrnuje jídlo (plná penze, ovoce, balená voda), ubytování, dopravu místními autobusy, loděmi a pronajatými auty. Nezahrnuje letenku z ČR do Peru a zpět.

Ubytování: ve stanech a v hotelech.

Délka pobytu je plánována na 3 týdny. Trasa může zahrnovat: Lima, La Merdec, Pampa Michi, Pichanaqui, Satipo, Cerro Verde, Porto Ocopa, Betanya, Atalaya, Pucallpa, Tingo Maria, Huanuco, Lima.

Náplní výpravy je převážně poznávání přírody Amazonie a indiánských etnik Machigenga, Aschaninka, Shipibo, Caschiba a Kechua. Bude možné blíže poznat mystiku místních etnik, biologii horské i nížinné džungle, léčivé rostliny a zvířata všech těchto biotopů. Poznáme rovněž kulturní památky dávných civilizací, andskou kulturu a zemědělství, základy andské kosmologie, její rituály, filosofii a léčitelství.

PERU – SEVER

Lehký a střední trek po severním Peru.

Předpokládaná cena je 23 000 Kč + 4 000 Kč dle programu a zahrnuje jídlo (plná penze, ovoce, balená voda), ubytování, dopravu místními autobusy, loděmi a pronajatými auty.

Nezahrnuje letenku z ČR do Peru a zpět.

Ubytování: ve stanech a v hotelech.

Délka pobytu je plánována na 3 týdny. Náplň výpravy je téměř shodná s výpravou do centrální Amazonie a zahrnuje ještě další pozorování zvířat. Trasa může zahrnovat: Lima, Trujillo, Cajamarca, Chachapoyas, Tarapoto Lagunas.


 

Comments are closed.